TWIGGY - JAK ZMĚNILA SVĚT MÓDY?

0890883-v2-cropped2 

Twiggy jako světová senzace

 

Byla polovina 60. let a všichni milovali plné křivky Marylin Monroue, Adiny Mandlové a francouzské filmové hvězdy Brigitte Bardot. V tom se objevila Twiggy, čtyřiceti kilová dívka s chlapeckými proporcemi, která otřásla světem modelingu a stala se módní ikonou.

 

Lesley Lawson známá pod přezdívkou Twiggy, otřásla celým Londýnem. Byla pravým opakem toho, co bylo v té době považováno za ideál krásy.

 

Šestnáctiletá dívka s krátkými vlasy byla velmi hubená a plachá. Neměla ženskou postavu typickou pro svou dobu, za to měla velké oči a dlouhé řasy.

Její tehdejší přítel Nigel měl ovšem jiný pohled na krásu a Lesley se mu velmi líbila, také proto ji nechal udělat profesionální snímky, které oběhly celý svět a způsobili naprostou revoluci po celém světě.

 

fashion-blogs-slaves-to-fashion-2009-03-12-0318twiggy3_fa6a00e008dca1f08834022ad392d534200d-500wi

Tak se zrodila první supermodelka

Twiggy začala fotit po celém světě, její chlapecká postava a velké oči jsme mohli vidět ve všech prestižních časopisech jako byl Vogue či Elle. Všechny modelky chtěli vypadat jako Twiggy a všichni návrháři chtěli vidět své oblečení právě na této mladičké modelce.

Éra hubenosti, která najednou vládla přehlídkovým molům ještě po mnoho let, nebyla samozřejmě vždy šťastná. Mladé dívky se pokoušely vypadat jako Twiggy a extrémní snahou se snažily hubnout. Twiggy bohužel neměla tento problém, byla prostě hubená od přírody.

 

Svět mimo modelingu

Sama modelka nechtěla po pár letech jen předvádět šaty, společně se svým manažerem objevili její další talent a Twiggy kariéru obohatili o hraní ve filmu, divadlo a hudbu. Hrála v mnoha filmech a účinkovala v televizních pořadech.

 

Dnes je z Twiggy sedmdesátiletá, několikanásobná babička, která už navždy bude zapsána do historie jako někdo, kdo změnil svět módy.

 

Markéta