JAK VZNIKÁ OBLEČENÍ MAKU? PROVEDEME VÁS

 image-from-rawpixel-id-12622-jpeg

 

Oblečení s příběhem není v tomto případě jen vyprázdněné marketingové klišé. Oblečení
se značkou MAKU příběh má. A já ho právě žiji. Je to příběh o tom, jak si plním sny a vám šatníky. Pojďte se podívat na to, jaký
příběh stojí za každým originálním kouskem z naší dílny.

 
KRESLENÍ NÁVRHU


Na počátku v mém případě většinou není slovo, ale nápad. A když je ten nápad dostatečně kvalitní, zaslouží si hodit na papír. Získá konkrétní obrysy a začne se pomalu stávat skutečností.


Někdy mám o látce na model přesnou představu, ale někdy taky vůbec ne. To pak ladím v obchodě s látkami, kde hledám tu pravou.

 


KOUPĚ LÁTKY

54_1


Někdy mě látka očaruje natolik, že hned, jak ji vidím, mám před očima nový model, kterému by slušela. Někdy naopak hledám látku pro model. Obě dvě možnosti jsou zajímavé. Je to jako psát roli herci na tělo a nebo pro svou perfektní postavu z předlohy hledat ideálního adepta.

Při výběru samozřejmě nezáleží pouze na tom, jestli se mi látka líbí nebo ne. Na prvním místě je kvalita. V tom jsem nekompromisní. V České republice dá docela práci sehnat kvalitní a pěknou látku zároveň. Ovšem, když na ní náhodou narazím, už jí nedám z ruky!

 


GALANTERIE


Pokud můžu pokračovat v přirovnání, které jsem použila v předchozím odstavci a látka je tedy náš hlavní hrdina, potom jsou galanterní komponenty všechny vedlejší postavy. Jak je známo, tak není malých rolí, a proto i na drobnostech, jako jsou knoflíky, zipy, nitě a doplňkové látky, záleží.

Pokud chci mít model dokonalý, je nutné volit i dokonalé komponenty. Někdy tento nákup připomíná hledání jehly v kupce sena. Pokud se vše podaří vybrat najednou, je to malý zázrak.


UŠITÍ PRVNÍHO MODELU


O tom, jestli moje představy hozené na papír, lze vůbec realizovat se rozhodne v okamžiku, kdy světlo světa spatří první „prototyp”z vybrané látky a komponentů vytvořím model v jednom provedení a zjistím, zda je přesně takový, jaký jsem si ho vysnila.


Model se co nejvíce blíží mé představě na papíře. O tom, zda se dostane až k vám, koncovým zákazníkům, rozhodnou další fáze výrobního procesu.

 


ZKOUŠKA PRVNÍHO MODELU


Právě v této fázi nejvíce modelů končí v zapomnění. Po ušití je totiž hned jasné, jestli je to láska na první pohled nebo jestli jde o omyl.  
Někdy stačí jen pár úprav a model může putovat přímo na e-shop. A někdy se model nerealizuje a látku použiji na něco jiného.

 

handmadecr


PŘEDĚLÁVKY


V případě, že model není perfektní napoprvé, zkusíme to s ním napodruhé. Většinou jde o zúžení, úpravu nášivek a další drobné vady na kráse. Pokud má model potenciál být skvělý, uděláme pro to v této fázi maximum.


TESTOVÁNÍ


Jako správný kuchař musí vždy ochutnat, co navařil, tak i já sama na sobě vlastní modely zkouším. Během této fáze se občas ukážou menší nedostatky, které je ještě potřeba napravit.

Pokud je vše v pořádku a cítím se v modelu pohodlně a dobře, není už na cestě
žádná překážka, která by bránila v tom, pustit se do výroby ve velkém.


NAŠITÍ

 

czech brand

 

A jdeme do finále! Kdy všechno sedí a vše je tak, jak má být, pustíme se s mojí skvělou švadlenou Věrkou do práce ve velkém. Tedy, v malém. Většinou tvoříme série po dvou, po třech, maximálně po 5 kusech. To je z toho důvodu, že naše oblečení má zůstat originálem.

Je jen malá pravděpodobnost, že ve stejném modelu potkáte někoho dalšího.


FOCENÍ


Prezentace je důležitá, a proto si na ní dáváme opravdu záležet. Focení je zábava a hlavně fotky jsou tím, co skutečně prodává.

Když oblečení vypadá skvěle nejen v reálu, ale i na fotkách, jsem spokojená a jdu oblečení nahrát na e-shop!

 


ESHOP


Někdy to, co mi vznikne pod rukama je v mých očích taková krása, která ani nejde popsat, ale pro vás přece jen nějaké ty popisky vytvořit musím. Společně s fotkami prezentují mojí značku na e-shopu.

V popiscích se dozvíte více informací o materiálu, střihu a také zde najdete rozměry každého kousku.


laptop-3317007_19201


SOCIÁLNÍ SÍTĚ + SDÍLENÍ


Chlubení novými produkty probíhá i na sociálních sítích. Kousky najdete na Facebooku i na Instagramu! Mám vždycky velkou radost, když vám zde kousky můžu ukázat, ale také když mi je okomentujete a nebo je sdílíte dál ke svým kamarádkám.

Je to pro mě největší odměna za mou práci. Děkujeme!


TRHY


A konečně ta nejvíc nejlepší fáze celého procesu - osobní setkání! Několikrát do roka se s vámi potkávám na designérských trzích, kde vám nové oblečení ukazuji osobně.

A je to boží!

 

To je za mě v tomto článku vše, snad je vám nyní proces české značky MAKU trochu jasnější a já se na vás budu těšit ať už osobně nebo v online světě.

 

Vaše,

Markéta