O MNĚ

 

 

PŘÍBĚH MAKU MAKU

 

banner

 

Jmenuji se Markéta a jsem zakladatelka a designérka značky MAKU. 

V roce 2017 jsem začala realizovat své sny o navrhování své vlastní kolekce. 

 

Co dál? 

Jako spousta lidí ani já nevěděla, jakým směrem se v životě ubírat. Dělala jsem účetní v korporátní společnosti, kde mě víc víc a pohlcoval pocit, že mi v životě něco chybí. Od první myšlenky k realizaci to byla velmi dlouhá doba. K módě jsem měla ale vždy velmi blízko, asi jako většina holek a žen.

Už dlouhou dobu jsem nepodléhala módním trendům a věděla jsem, co je můj styl. Kimona, přehozy a volné svetry jsou mou součástí mnoho let. I to byl důvod, proč jsem začala navrhovat kimona, která jsou nedílnou součástí mého šatníku, ale měla jsem pocit, že mají na našem trhu celkem malé zastoupení.

O dva měsíce později už jsem v ruce držela první kousky ze své první kolekce.

U přehozů a kimon samozřejmě nezůstalo, jelikož ve světě látek je toho opravdu hodně co vědět a já byla hodně zvědavá. Věděla jsem také, že si chci otestovat více střihů a látek, abych si udělala ucelený názor na to, čemu chci dávat největší energii a co má smysl.

 

Kvalita a udržitelnost

V té době už jsem se zajímala o udržitelnou módu a slow fashion. Dříve jsem nakupovala mnoho oblečení v nákupních centrem nebo z čínských eshopů. To se s dostatkem informací, o podmínkách ve kterých se oblečení šije, změnilo. Podporovala jsem lokální tvůrce a nákup svého oblečení v obchodních centrech omezila. 

Najednou to všechno do sebe zapadalo a dávalo smysl.

Je to dlouhá cesta, jsem na jejím začátku, ale miluji to a budu ráda, když půjdete se mnou.

 

Vaše,
Markéta